پرطرفدارترین کالاهای ایرانی در آلمان

کالاهای ایرانی در آلمان

پرطرفدارترین کالاهای ایرانی در آلمان

روده – بادکنک و شکمبه حیوانات – انواع خشکبار، گل‌های سرخ و همچنین گل محمدی از جمله اقلام عمده صادراتی ایران به آلمان هستند.

آلمان یکی از شرکای عمده تجاری ایران است. بر اساس آمارهای رسمی گمرک، آلمان به عنوان هفدهمین کشور در فهرست کشورهای عمده مقصد صادرات کشورمان در پنج ماهه آغازین سال جاری ثبت شده است. در این پنج ماه ارزش صادرات ایران به آلمان به مبلغی معادل ۱۰۹ میلیون و ۸۴۳ هزار دلار رسیده است.

اقلام عمده صادراتی ایران به آلمان در همین بازه زمانی عبارتند از: روده – بادکنک و شکمبه حیوانات کامل یا قطعه قطعه شده (غیر از روده، بادکنک و شکمبه ماهی) به حالت تازه، سردکرده، یخ‌زده، نمک‌ زده یا در آب نمک، خشک‌کرده یا دودی ،‌ آنتی سرم‌ها دیگر مشتقات خونی و محصولات مصونیت‌ بخش حتی اگر تغییر یافته یا از طریق فرآیندهای بیوتکنولوژیک به دست آمده باشند، مغز پسته تازه یا خشک پسته‌ها با پوست تازه یا خشک، سایر کف‌پوش‌ها به‌جز گبه از پشم یا از موی نرم (کرک) حیوان ، محصولات از آهن یا فولاد غیرممزوج تخت و گرم نوردشده به شکل غیرطومار .

همچنین شیره و عصاره شیرین بیان ، سوماک (غیر از سوزنی) کارامانی، فرش‌های دست‌باف مانند غیرمذکور در جای دیگر ، گل خشک و گلبرگ تازه محمدی، ملامین، گل‌های سرخ (Rosos)، سایر نباتات و اجزای آنها مورد مصرف در عطرسازی و داروسازی غیرمذکور در جای دیگر، غلطک‌های ماشین نورد، گل و غنچه گل، برای دسته گل یا برای زینت، خشک کرده، سفیدکرده، رنگ‌کرده، آغشته یا آماده شده به نحوه دیگر، زعفران در بسته‌بندی بیش از ۳۰گرم، خرما مضافتی تازه یا خشک‌کرده، اجزا و قطعات دستگاه مانیتور علائم حیاتی و تیزابی بی‌دانه (انگور خشک‌کرده) از دیگر اقلام عمده صادراتی ایران به آلمان هستند.

پرطرفدارترین کالاهای ایرانی در آلمان

محصولات از آهن یا فولاد، گندم، انواعی از ماشین آلات، جو، مولد گازی، دارو و همچنین آنتی سرم‌ها، مشتقات خونی و محصولات مصونیت‌بخش نیز از جمله اقلام عمده وارداتی ایران از آلمان در ماه‌های آغازین سال جاری هستند.

بیشتر بخوانیم :
اطلاعات عمومی تجارت با کشور آلمان
مقررات بازرگانی در آلمان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *