قوانین و حقوق گمرکی کشور آلمان

کالاهای صادراتی کشور آلمان

قوانین و حقوق گمرکی کشور آلمان بر اساس ارزش سیف cif کالا و یا در برخی موارد بر حسب  وزن و غیره محاسبه میشود. کشورهایی که عضو اتحادیه ی اروپا هستند برای ورود کالاهای خود به آلمان از پرداخت حقوق گمرکی معاف هستند.

این معافیت شامل خرید فروش بین کشورهای اتحادیه اروپا می باشد و واردات و صادرات در خارج از کشور های اتحادیه را شامل نمیشود. همچنین عوارض گمرکی برای کشورهای خارج از اتحادیه زیاد نیست.

عوارض گمرکی و مالیات بر واردات در آلمان :

حد نهایت عوارض گمرکی ( با توجه به اینکه ، براساس کدام تعرفه گمرکی مورد محاسبه قرار می گیرد ) ۱۵۰ یورو می باشد.

میانگین عوارض گمرکی ( به غیر از محصولات کشاورزی )

مبادله کالا در اتحادیه اروپا : کالاهایی که متعلق به یکی از کشورهای عضو است ، به طور کامل معاف از عوارض گمرک است. عوارض کشورهای خارج از اتحادیه اروپا زیاد بالا نیست، به خصوص محصولات صنعتی که دارای تعرفه عمومی ۴.۲٪ هستند.

محصولات دارای تعرفه های گمرکی بالاتر

پارچه و اقلام پوشاک ( عوارض و محدودیت واردات بالا ) و مواد غذایی ( میانگین عوارض ۱۷.۳٪ و بسیاری از محدودیت های تعرفه ای، CAP ) . کالاهایی که از کشورهای غیر اتحادیه اروپا  وارد می شوند، مستلزم یک نوع مالیات بر واردات هستند (import turnover tax) که برابر با نرخ مالیات بر ارزش افزوده VAT) %19)  کالاهای داخلی است.

قوانین و حقوق گمرکی کشور آلمان

تعرفه های ترجیحی

برای واردات از کشورهایی که با اتحادیه اروپا توافقنامه تجارت امضا کرده اند.

طبقه بندی گمرک در قانون و مقررات آلمان

به طور کلی کد TARIC ( شامل ۱۰ رقم ) باعث می شود که عوارض گمرکی و نیز مقررات مربوط به اتحادیه در زمانی که محصول از کشورهایی که به اتحادیه اروپا تعلق ندارند، اعمال شود. برای پیدا کردن مقدار عوارض گمرکی در مورد محصول بر اساس کشور مبدا، با پایگاه داده TARIC مشورت کنید.

روش محاسبه عوارض در قانون و مقررات آلمان

Ad Valorem tax ( مالیاتی که مقدار آن بر مبنای ارزش یک معامله یا ملک است ) و CIF value of the goods ( ارزش واقعی کالا زمانی که آنها حمل شده اند ).

روش پرداخت عوارض گمرک

عوارض به صورت نقدی ( به یورو، چک، پرداخت پول نقد، انتقال بانکی ) قابل پرداخت است؛ افزایش محدودیت زمانی برای پرداخت ممکن است و آن از طریق سیستم collection credit  یا duty credit اعطا می شود.

مالیات بر واردات ( به جز مالیات مصرف کننده )

۱۹٪ (۷٪ در مورد محصولات کشاورزی و استثناهای دیگر ) مالیات بر واردات ( import turnover tax ) با هدف بهبود محصولات آلمانی برابر با نرخ مالیات بر ارزش افزوده VAT) %19)  است.

بیشتر بخوانیم :
شرکت های برتر آلمانی در صادرات کالا
۱۰ کالای برتر کشور آلمان در صادرات
مقررات بازرگانی کشور آلمان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *